Blog

Blog

Sivilce (Akne) Yüz Lekelerine Faydalı Etki Sağlayan Doğal Bitkiler ve Besinler Nelerdir?

Sivilce (Akne) Yüz Lekelerine Faydalı Etki Sağlayan Doğal Bitkiler ve Besinler Nelerdir?

Günümüzde dünya genelinde en çok görülen cilt hastalıklarının başında sivilce gelir. Çok çeşitli ilaçlarla veya doğal bitkilerle giderilmeye çalışılan sivilcelerin kendisi kadar yarattığı izler de oldukça rahatsız edici olabilir.

Neyse ki oldukça doğal yöntemlerle bu tür lekelerin giderilmesi artık oldukça kolaydır. Evinizin rahatlığında bütçenizi sarsmadan elde edebileceğiniz doğal bitkiler ve besinlerle cildinizi eksi pürüzsüz haline kavuşturabilir, bebeksi bir cildin keyfine varabilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz doğal yöntemler oldukça çeşitlidir. Bunlar arasından kendinize uygun olan seçeneklere yönelebilir ve bu pratik uygulamalarla istenmeyen tüm sivilce yüz lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Sandal Ağacı Macunu ve Gül Suyuyla Bebeksi Bir Görünüm

Yüzde oluşan sivilce lekelerinden kurtulmanın en kolay ve doğal yollarından biri de sandal ağacı macunu ve gül suyu birlikteliğinden destek almanız olur. Bu iki malzemeyi karıştırarak etkili bir macun oluşturabilir ve bu macunu yüzünüze güzelce sürüp bir gece boyunca bekleyebilirsiniz. Ertesi sabah ise bol miktarda ılık suyla yüzünüzü yıkayıp durulayabilirsiniz. Günümüzde bu iki doğal malzemeyle yapılan çok sayıda sabun, yüz temizleyici gibi ürünler yer alır. Hindistan’da yaygın olarak kullanılan ve oradan birçok ülkeye yayılan bu doğal malzemelerle eşsiz bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Gözde Doğal Toniklerinden Salatalık Suyu

Herkes salatalığın cilt sağlığı için ne kadar önemli olduğunu bilir ve bu mucizevi sebzeden destek alır. Sivilce nedeniyle yüzde oluşan lekelerin giderilmesinde de oldukça etkili bir cilt toniği olan bu besin suyunu düzenli bakım malzemesi olarak kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizin dokusundaki iyileşmeyi destekler ve iltihap gibi sorunlardan da kurtulursunuz. Ayrıca bu tür sivilcelerden kaynakların yara izlerini de kısa sürede iyileştirir.

Çay Ağacı Yağıyla Eşsiz Bir Cilt Bakımı Deneyimi

Hem sivilcelerdeki iltihaplanmayı gideren hem de sivilce nedeniyle oluşan yaralara ve izlere iyi gelen çay ağacı yağı, oldukça etkili çözümler sunarak cildinizi güzelleştirir. Son dönemlerde oldukça gözde doğal bitkiler arasında yer alan çay ağacından elde edilen yağ ile cildinizin üzerinde bulunan ve akneye neden olan bakterilerden de kurtulabilir, bu sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Zeytinyağı Tedavisiyle Pürüzsüz Bir Cildin Tadına Varın

Yemeklerde ve salatalarda sıklıkla kullanılan zeytinyağının faydaları ne kadar çeşitli olduğu herkes tarafından bilinir. Aynı zamanda cilt bakımında da aktif olarak kullanılan bu yağ, cildin pürüzsüzleşmesinde oldukça başarılıdır. Yüz bakım ürünlerinde de aktif olarak kullanılan bu malzemeyi evinizde düzenli olarak kullanabilir ve cildinize masaj yaparak sivilce izlerinden kurtulabilirsiniz. Antioksidan içeren ve oldukça besleyici olan bu doğal malzeme, oldukça kolay ulaşılabilir pozisyondadır. Bu sayede cildinizin dokusunu iyileştiren ve yara izlerinden kurtulmanıza imkan tanıyan zeytinyağını her zaman elinizin altında bulundurabilirsiniz.

Domatesle Cilt Bakımının Şaşırtıcı Etkisi

Sivilce izlerinden kurtulmak istediğinizde her evde bulunan domatesten de destek alabilirsiniz. Bunun için zahmetli uygulamaları gerçekleştirmenize de gerek kalmaz. Sadece domates dilimlerini yüzünüze sürebilir ve yumuşak hareketlerle cildinize masaj yapabilirsiniz. Özellikle sivilce izlerinin bulunduğu yerlere domatesi hafifçe sürebilirsiniz. Domatesin içeriğinde bulunan karoten ve A vitamini hem cildinize canlılık verir hem de hasarlı dokuları iyileştirir. Antioksidan bileşikleri sayesinde hücrelerin sağlıklı bir şekilde gelişmesini destekler.

Sivilce izlerinin giderilmesi için yumurta akı, zerdeçal, adaçayı, aloe vera, elma sirkesi, misket limonu suyu, bal, pirinç suyu, çilek yaprakları, nane, kuşburnu tohumu yağı, lavanta yağı, çemen otu gibi doğal bitkilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bol su içmeniz ve stresten uzak durmanız gerekir.

Daha zorlu lekelerde ise profesyonel leke bakımı ihtiyacınız olan çözümü sunabilir. Bu açıdan alanında uzman ekibimizden destek alabilir, sizi rahatsız eden lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Write a Comment

Testimonials

They have turned my life over a new leaf. I owned these guys at  @healsoul a lot for my body to be able to recover as today.

Frankie Kao
Frankie Kao

This theme @healsoul have more power than I think in the first place. It helps connect patients with potential doctor or caregiver.

Doris Jones
Doris Jones

Your help in this challenging period is greatly appreciated. Our entire family extends our thanks for what @healsoul have done.

Amy McClure
Amy McClure

They have come to me when I felt the most desperate and shed a light on my way. Thank you @healsoul center sincerely.

Selena Gollet
Selena Gollet
Sohbete Başla
Scan the code
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?