Blog

Blog

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj

Hayatı kolaylaştıran ve hayata güzellik katan kalıcı makyaj  da en iyi nerede yapılır merak ediyorsanız merkezimizin hizmetlerini keşfetmelisiniz. Kusursuz güzelliğin sırrını sizinle paylaşacak uzmanlarımızla iletişime geçerek kaş, göz, dudak kalıcı makyaj uygulamalarını değerlendirebilirsiniz. 

Ağrısız, acısız, sağlıklı, hijyenik ve konforlu şekilde kalıcı makyaj yaptırmak için güzellik merkezimizin imkanlarından güvenle faydalanabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Medikal makyaj olarak da adlandırılan kalıcı makyaj hizmeti veren merkezimiz klinik koşullarda, kaliteli uygulamalar sunar. Kalıcı makyaj nedir, nasıl yapılır veya daha fazlası gibi konuları merak ediyorsanız da bizi arayabilir her zaman bilgi alabilirsiniz.

Kalıcı makyaj, tek kullanımlık özel iğnelerle deriye renk pigmentlerinin yerleştirilmesidir. Kalıcı makyaj dövme ile aynı şey değildir. Dövmede renk pigmentleri dermal tabakaya uygulanır. Kalıcı makyajda ise uygulama cildin epidermis tabakasına yapılır.

Kalıcı makyaj günün her saati, her dakikası bakımlı ve güzel görünmeye imkan verir. Kaşlarda biçim bozukluğu gibi estetik sorunların düzeltilmesini sağlar. Kalıcı makyajla görünmek istediğiniz o alımlı görünümü kolaylıkla yakalarsınız.

Kalıcı makyajda alerji yapmayan, doğal kök boyalar kullanılır. Bu nedenle de işlem tamamen sağlıklı ve hijyeniktir. Dipliner ve eyeliner yanı sıra kaş kontürü ve dudak kontürü de en fazla tercih edilen kalıcı makyaj uygulamaları arasındadır. Kalıcı makyajla ilgili aklınıza takılan sorular varsa uzmanlarımızla görüşerek, kalıcı makyaj hakkında merak ettiğiniz her şeyi daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj nasıl yapılır, kalıcı makyajı nasıl kullanırım gibi soruları merak ediyorsanız bizi aramanız yeterlidir. Kalıcı makyaj hizmetimiz profesyonel uzmanlar tarafından, klinik koşullarda verilir. 

Medikal makyaj uygulamaları olan kalıcı makyaj uygulamalarımız için özel tek kullanımlık iğneler kullanılır. Sağlıklı kök boya pigmentleri bu iğneler ile derinin alt tabakasına işlenir. İşlem sürecinde hiçbir şekilde acı veya ağrı hissedilmez. İşlemler gayet konforlu yapılır. 

Uygulama yapılacak bölgeye göre seans süreleri değişebilir. Doğal, katkısız ve kokusuz olan mikro pigmentler cilt ile uyumludur. Organik içerikli boyaların özel iğnelerle derinin yüzey alt tabakasına işlenmesi şeklinde işlemler gerçekleştirilir. İstenen estetik görsellikte makyaj uygulamaları yapılabilir. 

Doğal ve sade görünen kalıcı makyaj kişilerin yüz ve cilt tipine uygun olarak şekillendirilir. Kaş kontürü, dudak kontürü, eyeliner, dipliner gibi kalıcı makyaj uygulamalarının hepsinde organik boya pigmentleri kullanılır. 

İşlemler çok rahat ve konforlu uygulama standartlarıyla yapılır. Ağrı, acı, sızı hissedilmez. Klinik ortamda gerçekleşen kalıcı makyaj uygulamaları sağlıklı, hijyenik ve konforludur.

Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılır?

İstanbul’da kalıcı makyaj nerelere yapılır, diye merak ediyorsanız, merkezimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek kafanızdaki bu soruya detaylı şekilde cevap bulabilirsiniz. Bu soruyu kısaca da cevaplarsak kalıcı makyaj uygulamalarından göz, kaş ve dudak bölgesi en fazla tercih edilen yerlerdir. Kalıcı makyaj hizmetlerimizden yararlanmak için bizi her daim arayabilirsiniz.

Göz, kaş, dudak en çok tercih edilen kalıcı makyaj uygulama yerlerdir. Kişinin estetik kaygılarına göre farklı uygulamalar tercih edilebilir. Kalıcı göz makyajında eyeliner ve dipliner en çok yaptırılan makyajlardır. Kaş ve dudak kontürü de sıklıkla talep edilen kalıcı makyaj seçenekleri arasında yer alır. 

Kamuflaj makyaj ise daha az kalıcı olan gizlenmek istenen kusurları tamamen gizleyen kalıcı makyaj uygulamasıdır. Düzeltici dermokozmetoloji ürünleri çok yüksek kapatıcılığa sahip dermatolojik ürünlerdir ve kamuflaj makyajda bu ürünler kullanılır. Yüze ve vücudun çeşitli yerlerine uygulanabilen kamuflaj makyaj 2 gün kalıcıdır. Bu açıdan dudak ve kaş kontürü, kalıcı göz makyajı ise uzun süre kalıcıdır.

Kaş Kontürü

Kusursuz kaş görünümüne kavuşmanızı sağlayacak kalıcı makyaj kaş kontürü hizmetimiz mükemmel sonuçlar sunar. Kaşlara istenen formun kazandırılmasını sağlayan kaş kontürü yüz şekline göre en ideal kaş şeklinin oluşturulmasını sağlar. 

Microblading olarak da bilinen kaş kontürü gerçek kıl görünümüyle estetik bir stil yaratır. Kaş kontürü kişinin kaş şekline göre kaş şekli tasarlanmasıyla planlanır. Tamamen doğal bir kaş görünümü edilmesi için doğal kıl görünümü yakalanır. 

Kaş kontürü, yüz güzelliğine büyük fark yaratan etkili bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaşlar yüz güzelliğini belirlediğinden kaş kontürü yüz güzelliğini büyük ölçüde istenen estetik standartlara kavuşturur.

İlginizi Çekebilir: Kaş Kontürü

Kalıcı Göz Makyajı

Göz makyajında mükemmelliği yakalamanızı sağlayacak kalıcı makyaj hizmetimizde eyeliner, dipliner gibi kalıcı göz makyajı uygulamalarından yararlanılabilir. Eyeliner ve dipliner aynı şekilde uygulanır. Ancak uygulama bölgeleri farklıdır. 

Dipliner kirpik hattına en yakın bölgeye uygulanırken eyeliner göz kapağına boydan boya uygulanır. Eyeliner uygulamasında kuyruk stili isteğe göre uygulanabilir. 

Kalıcı göz makyajı doğal ve estetik bir görünüm kazandırır. Yüz hatları ve göz şekline göre uzmanlar kişiye uygun göz makyajı profilini tasarlar. Örnek çizimlerden sonra gerçek uygulamalara geçilir. Kalıcı göz makyajı yüz tipine ve hatlarına göre uzmanlar tarafından belirlenen tasarımlarla uygulanır. 

Kişinin gözlerinin nasıl görünmesini istediği de tasarımı belirleyen etkenlerden biridir. Kalıcı göz makyajı ile günün her saati harika bakışlara sahip olmak mümkün olur.

İlginizi Çekebilir: Eyeliner

Dudak Renklendirme

Dudakların istenen dolgunluk ve renkte görünmesini sağlayan kalıcı makyaj uygulamalarımız mükemmel dudak estetiğini yakalamanızı sağlar. Dudak renklendirme işlemi yapıldığında ruj kullanmaya gerek kalmaz. Dudakların hatlarını belirginleştiren ve doğal, canlı görünmesini sağlayan dudak renklendirme uygulaması kalıcı makyajda çok tercih edilen seçeneklerden biridir. 

Doğal ve estetik görünen dudaklar için her gün makyaj yapmaya gerek kalmadan her an her saniye güzel görünmek mümkün olur. Dudaklara istendiği, kadar hacim ve belirginlik kazandırılabilir. Dudak renklendirme doğal ve estetik görünür. Yapay bir görünüm olmaz. Kişinin yüz ve cilt tipine göre dudak renklendirme tasarımı yapılır.

İlginizi Çekebilir: Dudak Renklendirme

Kalıcı Makyaj Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Kalıcı makyaj yaptırmanın avantajları nelerdir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Daha kolay ve daha güzel makyaj detaylarına sahip olmanızı sağlayan kalıcı makyaj hizmetimiz birçok avantaj sağlar. 

Kalıcı makyaj modern hayatın koşturmacasında çok büyük bir kolaylıktır. Zamanla hatlarını kaybeden, canlılığını ve güzelliğini yitiren yüz detaylarını güzelleştirir. Kolay ve pratik şekilde günün her saati bakımlı ve güzel olmayı sağlar. Kalıcı makyaj yaptırmanın avantajları;

 • Kusursuz estetik detaylarla güzel görünüm sağlar.
 • Her gün makyaja zaman ve emek harcama sorunun ortadan kaldırır.
 • Kusurlu yerlerin istenen estetik standartlarına kavuşmasını sağlar.
 • Her an bakımlı ve güzel görünmek için mükemmel seçimdir.
 • Kaş ve dudaklardaki biçim bozukluklarının düzeltilmesini sağlar.
 • İstenen güzelliği yakalamak için çok fazla makyaj malzemesi almayı engeller.

Kalıcı Makyaj Sonrası Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sağlıklı ve hijyenik koşullarda sunulan kalıcı makyaj hizmetimizden sonra uzmanlarımızın tavsiyelerine uymanız gerekir. Kalıcı makyaj sonrası nelere dikkat etmeliyiz diye merak edenler, özellikle uygulamayı yapan uzmanların özel tavsiyelerine uymaları konusunda uyarılır.

Ancak özel hususların yanı sıra genel olarak da kalıcı makyajdan sonra dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunur. Şöyleki:

 • 24 saat boyunca kalıcı makyaj yapılan bölgelere su değdirilmemelidir.
 • Kalıcı makyaj yapılan bölgelere elle ya da başka bir şeyle dokunulmamalıdır.
 • Uygulama bölgeleri 1 hafta su ve terden sakınılmalıdır.
 • İyileşmenin hızlanması için önerilen bakım kremlerinin düzenli kullanılması gerekir.
 • Kalıcı makyaj uygulamasından sonra mutlaka takip randevularına gidilmelidir.
 • Kalıcı makyaj uygulanan bölgeler güneşten korunmalıdır.
 • Kalıcı makyaj uygulanan bölgelerin herhangi bir zarar görmemesine dikkat edilmelidir.
 • 15 gün hamam, sauna, solaryum veya havuz gibi etkinliklerden uzak durulmalıdır.

Write a Comment

Testimonials

They have turned my life over a new leaf. I owned these guys at  @healsoul a lot for my body to be able to recover as today.

Frankie Kao
Frankie Kao

This theme @healsoul have more power than I think in the first place. It helps connect patients with potential doctor or caregiver.

Doris Jones
Doris Jones

Your help in this challenging period is greatly appreciated. Our entire family extends our thanks for what @healsoul have done.

Amy McClure
Amy McClure

They have come to me when I felt the most desperate and shed a light on my way. Thank you @healsoul center sincerely.

Selena Gollet
Selena Gollet
Sohbete Başla
Scan the code
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?