Blog

Blog

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

cilt bakımı hizmeti uzmanlar tarafından yapılan, cildin ihtiyacına yönelik serumların ve profesyonel malzemelerin kullanıldığı direkt olarak ihtiyaca uygun yöntemlerdir. 

Başta siyah nokta temizliği olmak üzere cilt canlandırma, gençleştirme, leke tedavisi gibi birçok farklı alanda kuru ve yağlı ciltlere özel olarak üretilen malzemelerle yapılır. Her bakımda olduğu gibi cilt bakımları da düzenli olarak yapıldığı takdirde etkili sonuç verir. Tek seanslık bir işlem olmadığı gibi rutine bağlayarak aylık bakım periyotları oluşturulmalı, düzenli olarak devam edilmelidir. 

Bu sayede problemler ortadan kalkabileceği gibi oluşumlarının da önüne geçilir. Bir uzman tarafından cildin ihtiyacı doğru bir şekilde belirlendikten ve düzenli periyotlar oluşturulduktan sonra cildinizin pürüzsüz ve hayal ettiğiniz gibi olması kaçınılmazdır. cilt bakımı konusunda detaylı bilgi almak için, cilt bakımı fırsatları hakkında bilgi için bu alanda uzman ekip arkadaşlarımızı arayabilir, cildinizin sağlığı için önemli bir adım atabilirsiniz.

Cilt Bakımı Türleri Nelerdir?

Her cildin ihtiyaç duyduğu bakım farklıdır. Çünkü herkesin cildi dış etkenlerden farklı şekillerde etkilenir. Özellikle makyaj ve hava kirliliğinin yanı sıra kullanılan kozmetikler, yaş ve beslenme stilleri gibi farklı etkenler sebebiyle cilt yorulabilir. Bu sebeple hem canlılığını korumak hem de sağlıklı görünmesini sağlamak için cilt bakımlarından uygun olanları yaptırmanız tavsiye edilir.

cilt bakımı türleri temel olarak 6’ya ayrılır. Cilt bakımı türleri şu şekildedir;

Bu bakımların amacı başta cildin temizliğini yapmak olsa da ölü tabakayı gidermek, oksijen sağlamak, parlaklık kazandırma ve tazelik vermek de amaçları arasındadır. Ayrıca toksinleri yok ederken canlılık da kazandırılır. Bu uygulamalar sırasında uzman kişiler tarafından profesyonel bakım malzemelerinin yanı sıra dermokozmetik ürünler kullanılır. Birçok farklı cilt bakım yöntemleri vardır. Bunlar arasından cildiniz için uygun olanın seçilmesi oldukça önemlidir.

1- Anti Aging Bakımı Hizmeti 

Bu cilt bakımında cildin yorgun görüntüsünü azaltmak hedeflenir. Hem kadın hem de erkeklerin yaptırabildiği bu cilt bakımı, profesyonel kişiler tarafından dermokozmetik ürünler kullanılarak gerçekleştirilir. Dolgu, botox, kök hücre uygulamaları, PRP, lazer uygulamaları, mikro iğneleme, kimyasal peeling ve mezoterapi gibi birbirinden farklı uygulama bulunur. 

Bu uygulamalar arasından ihtiyacınız olanı belirlemek için bölgesinde bulunan uzman kadromuzdan yardım almanız doğru olur. Bu sayede hem ne kadar süre ile hangi uygulamayı yapacağınızı belirleyebilir hem de doğru bir bakım süreci başlatabilirsiniz.

2- Leke Bakımı Hizmeti

Hemen hemen her ciltte farklı faktörler sebebi ile cilt lekeleri görülebilir. Başta güneş ve doğum lekeleri olmak üzere çiller de çokça rastlanan lekeler arasında yer alır. Ciltte bulunan çok sayıda pigmentten biri olan melaninin bir bölgeye toplanması ile oluşan bu lekeler cilt bakımı yöntemleri ile giderilebilir. Bu lekelerin giderilme sürecinde birçok farklı etken olduğu için hangi yöntem ile kaç seansa ihtiyaç duyduğunuzu uzmanlarımız ile belirleyebilir, bu sayede size uygun leke bakımına başlayabilirsiniz.

3- Lpg Integral Hizmeti

LPG uygulaması hem zayıflama hem de sıkılaşma için kullanılan uygulamalardan biridir. Bu cihaz ilk olarak fizik tedavi için üretilmiş olsa da uygulanan hastalardaki incelme ve sıkılaşmalar sebebiyle estetik amaçlı olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Bu cihaz masaj sistemi ile çalıştığı için uygulama esnasında dokular düzeltilir ve kan akışı hızlandırılır. Ayrıca kan akışını düzenlemesinin yanı sıra kan damarlarının sertleşmesini sağlayarak dokuya yeniden elastikiyet kazandırılır. Özellikle selülit uygulamalarında kullanılan bu yöntem herkes için uygundur.

4- Selülit Bakımı Hizmeti

Selülit bakımında birçok farklı uygulama kullanılır. En çok tercih edilen yöntem ise masaj uygulamasıdır. Masaj sırasında kan akışı hızlanırken dokuların düzeltilmesi de sağlanır. Hızlanan kan akışı sayesinde portakal kabuğu görünümü kaybolur. Sadece uygulamaların yeterli olmadığı bu bakımda beslenme, egzersiz, masaj ve radyofrekans yöntemlerinin kullanılması tavsiye edilir.  cilt bakımı hizmetlerimiz arasında yer alan selülit, g5 masajı ile de tedavi edilebilmektedir. Bir uzman tarafından belirlenen selülit bakım yöntemi ile kendinize uygun periyodunuzu oluşturabilir, hayalini kurduğunuz görüntüye kavuşabilirsiniz.

5- Green Peel Hizmeti

Green peel birçok farklı yararlı vitamin ve minerali içermesinin yanı sıra 22 çeşit bitki ve yosun karışımından oluşturulan bir cilt soyma bakımıdır. Bitkisel olduğu için herhangi bir zararı bulunmayan bu yöntem cildin kaybolan elastikiyetini geri kazandırılmasını amaçlar. Aynı zamanda yaşlanma belirtilerinin giderilmesinin yanı sıra oluşumunun da yavaşlamasını sağlar. Her cilt tipine uygun olan bu yöntem hem kadın hem de erkeklerde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle yağlı ciltler için oldukça faydalı olan green peel, cildin yağlanmasını en aza indirerek parlak görünümün giderilmesini sağlar. Birçok leke probleminde de etkili olduğu bilinen green peel sayesinde siz de cildinizdeki yaşlılık belirtilerini giderebilir ve tüm bu problemlerin oluşumunu yavaşlatabilirsiniz.

6- Bölgesel İncelme Hizmeti 

Birçok farklı bölgesel incelme yöntemi olsa da genel olarak çalışma prensipleri ve faydaları aynıdır. Özellikle son yıllarda oturarak çalışmanın yaygınlaşması ile birlikte basen, kalça, göbek ve kollarda fazla yağlanma görüşebilir. Cildinizde bulunan bölgesel fazlalıkları bulunan cilt bakımı salonumuza gelerek giderebilirsiniz. Düzenli beslenmenin yanında bölgesel incelme uygulamaları ile hayalinizdeki görüntüye kolayca kavuşabilirsiniz. Hareketsiz hayatın ve beslenme alışkanlıklarının değişmesi sayesinde de kavuştuğunuz bu görüntüyü koruyabilirsiniz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? 

Her uygulama farklı yöntemlerle yapılsa da cilt bakımında uygulanan belli başlı yöntemler vardır. Öncelikle cildin bakım yapılabilmesi için doğru bir şekilde temizlenmesi gerekir. Özellikle makyaj ve diğer kimyasallardan temizlenen cilt tonik kullanılarak derinlemesine temizlenir. 

Temizliği tamamlanan cilde uygun olan peeling uygulanarak ölü hücrelerden arındırılması sağlanır. Daha sonra gözeneklerin açılması için buhar banyosu uygulamasına geçilir. Gözeneklerin açılması ve cildin yumuşaması ile birlikte siyah noktaların temizliği yapılır. Bu işlemler sonrasında yine cilde uygun olan bir jel ile yatıştırılır. 

Gözenekleri açılan ve gevşeyen cildin işlemler sonrasında uygun olan tonik ve radyofrekans ile sıkılaşması sağlanır. Sıkılaşma işleminin ardından etkisinin daha uzun sürmesi için cildin ihtiyacına uygun bir maske uygulaması yapılır. Son olarak ciltteki maske kalıntıları temizlenir, destekleyici serum ve nemlendiriciler ile masaj yapılarak cilt bakım işlemi tamamlanır. Bu alanda uzman ekip arkadaşlarımızla görüşerek, kaliteli ve doğru hizmeti kolayca alabilirsiniz.

Cilt Bakımı Faydaları

Gün içinde makyaj, rüzgâr ya da dışarıdaki kirler sebebiyle cildimiz hem kirlenir hem de yorulur. Bu etkilerden korunmak, oluşan kirliliği ve yorgunluğu gidermek için cilt bakımı yapılmalıdır. 

Hem günlük hem de aylık olarak yapılan belirli cilt bakım rutinleri oluşturmak uzun vadede cildin sağlıklı olmasına katkı sağlar. Başta siyah nokta temizliği olmak üzere cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için birçok farklı işlem yapmak gerekir. 

Cilt renginin eşitlenmesi, lekelerin giderilmesi ya da oluşmasının önüne geçilmesi, gözeneklerin küçültülmesi, yaşlanma belirtilerinin azaltılması ya da yavaşlatılması gibi birçok farklı faydası bulunur. Bu sebeple kendi ihtiyacınıza uygun olan bakımı belirlemek için bir profesyonelden yardım almak ve bu doğrultuda bakımlara başlamak uzun vadede sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Düzenli Cilt Bakımı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

Her türlü dış etken, zararlı güneş ışınları, makyaj kalıntıları gibi cildin kirlenmesine, yorulmasına ve canlılığını yitirmesine sebep olan problemlerden kurtulmak için belirli aralıklarla cildinizin ihtiyacı olan bakımı yaptırmanız gerekir. Bu sayede yoğun siyah nokta problemlerinin önüne geçerken var olan siyah noktaların temizlenerek cildin pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Yaşlılık belirtilerinin giderilmesine yardımcı olan cilt bakımı yöntemleri sayesinde var olan kırışıklıklarınızı azaltabilir, kırışıklık oluşumunu da yavaşlatabilirsiniz. Ayrıca dış etkenler sebebiyle oluşan ciltteki yorgunluğu azaltarak daha sıkı bir görünüme kavuşurken bu yorgunluğun oluşmasını da engelleyebilirsiniz. Her an daha canlı ve sağlıklı bir cildi sahip olmak için düzenli olarak bakım yaptırmanız uzun vadede pürüzsüz bir teniniz olacağı anlamına gelir. Cilt bakımı yaptırmak ya da detaylı bilgi almak için uzmanlarımızı arayabilirsiniz.

Cilt Bakımı Tavsiye

cilt bakımı tavsiye konusunda uzman kadromuz ve kurumsal yapımız ile Elenarostamiclinic olarak sizlere hizmet veriyoruz. Profesyonellerin elinden cilt bakım hizmeti almak için bizimle iletişime geçerek güzelliğini koruyabilirsin.

Erkek Cilt Bakımı

cilt bakımı işlemi kadın, erkek, genç ve yaşlı için yani herkes için uygulanabilir. Bu noktada ciltte önemli bir hasar bulunmaması önemlidir. Sonuç olarak herkesin parlak ve canlı bir cilde ihtiyacı vardır. 

Write a Comment

Testimonials

They have turned my life over a new leaf. I owned these guys at  @healsoul a lot for my body to be able to recover as today.

Frankie Kao
Frankie Kao

This theme @healsoul have more power than I think in the first place. It helps connect patients with potential doctor or caregiver.

Doris Jones
Doris Jones

Your help in this challenging period is greatly appreciated. Our entire family extends our thanks for what @healsoul have done.

Amy McClure
Amy McClure

They have come to me when I felt the most desperate and shed a light on my way. Thank you @healsoul center sincerely.

Selena Gollet
Selena Gollet
Sohbete Başla
Scan the code
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?